Mandle chrání pokožku

Stejnou sílu, jakou mandle chrání své jádro, dává také do výživy citlivé pokožky.

Mandle vytváří pevný zdravý vnější ochranný systém a soustředí veškeré své životní síly dovnitř. Proto je skvělým příkladem vyvážené síly. Vnější tvrdá skořápka chrání mandlové jádro, to nejcennější, co mandle má. V mnoha kulturách představuje mandle symbol podstaty či duchovních stránek skrytých pod vnějším povrchem, protože její výživné, jedlé jádro obklopuje tvrdá skořápka. V křesťanství symbolizuje mandle Krista, jehož lidská „skořápka“ obemykala jeho božství.

Uvnitř své skořápky buduje mandle mocnou vnitřní životní sílu. Mandloň je jedním z prvních stromů, které na jaře kvetou, a její hojné květy se objevují dokonce dříve než listy. Nepotřebuje teplý vzduch, aby kvetla. Vytváří si teplo svými silnými vnitřními metabolickými procesy. Během období zrání, které trvá přes šest měsíců, přijme mandloň velké množství tepla a slunečního záření a ukládá je do svého výživného jádra, do mandle. Nevytváří žádnou vůni, žádnou šťávu, žádnou chuť. Mandloň si uchovává svou sílu pro to, co je skutečně důležité – zachování druhu ve formě semen. To cenné má mandle ve svém jádru. Mandlový olej je obzvlášť jemný a lehký a je bohatý na nenasycené mastné kyseliny. Je to ideální prostředek na péči o citlivou pokožku a také k ochraně pokožky miminek a malých dětí.

Citlivost bývá známkou velké vnímavosti. Citliví jedinci často výrazně vnímají prostředí kolem sebe a mají silné reakce na to, co je obklopuje. Ale tento dar, díky kterému jsou citliví a pozornější, také způsobuje, že jsou zranitelnější. Někteří jedinci jsou přirozeně citlivější než jiní. Někteří jsou citliví jen za určitých okolností, například když jsou ve stresu nebo pod tlakem. Reakce člověka, který se dobře vyspal a je uvolněný, nebude tak silná jako reakce někoho, kdo – ať už z jakéhokoli důvodu – je pod stresem. Způsob, jakým se zvýšená vnímavost projevuje, je individuální. A citlivost se může projevovat také skrz naši pokožku. Naše kůže je „odrazem naší duše“.

Alergie a kožní potíže nesouvisí s věkem. Citlivá pokožka, ať je důsledkem stresu, nebo vlivů okolního prostředí, má společné rysy: epidermis – vrchní ochranná vrstva kůže – je porézní, a tak jí snadno prostupují vnější vlivy. Kůže se to pokouší vyvažovat a chrání se tak, že hrubne. Výsledkem je podrážděná pokožka, často se sklony k vysychání.

A tady přichází do hry síla mandlí s jejich tvrdou skořápkou obklopující cenné olejnaté jádro. Vnější skořápka mandle je dostatečně silná na to, aby vnější podněty nemohly převládnout nad vnitřním jádrem. Je ale také dostatečně porézní na to, aby jádro mohlo dýchat. S těmito vlastnostmi představuje mandle ideál toho, co citlivá pleť potřebuje – zdravá vnější vrstva, která chrání zvnějšku a zároveň také regeneruje a poskytuje péči tomu, co se skrývá uvnitř.

Využíváme vlastností mandle ve většině našich produktů z naší řady Péče o dítě a také v naší řadě Mandlové pleťové péče a v řadě Zklidňující péče. Tato řada s mandlovým olejem v bio kvalitě a bez parfemace chrání pokožku před vnějšími vlivy a posiluje ji tak, aby znovu nabyla svou rovnováhu a svou přirozenou schopnost vlastní ochrany. Receptury jsme vyvinuli speciálně pro citlivou pokožku. Prokazují svou účinnost už téměř 20 let – dokonce i u pokožky postižené neurodermatitidou.